AKTUALITY

Vloženo: 14. února 2024
Soutěž Talenty pro firmy ,,T-PROFI

Krajské kolo soutěže Talenty pro firmy ,,T-PROFI“ 

13. února 2024 se v areálu Experimentária Střední průmyslové školy v Otrokovicích utkalo rekordních 7 týmů v soutěži s názvem Talenty pro firmy ,,T-PROFI“. Akci pořádala Krajská Hospodářská komora Zlínského kraje a spoluorganizátorem byla Střední průmyslová škola Otrokovice.

Soutěž je zaměřena na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže. Technické obory jsou studovány převážně chlapci. I to chce tato soutěž změnit a přilákat k technickým oborům váhající dívky. Vícegenerační týmy dle zadání sestavovaly funkční zařízení pomocí polytechnické stavebnice vytvořené na míru T-PROFI, využívající součástkovou základnu Merkur a jednodeskové počítače Microbit.

Do soutěžního klání se zapojily významné regionální firmy: Austin Detonator, s.r.o., Continental Barum s.r.o., Česká Zbrojovka a.s., Aircraft Industries, a.s., Fatra, a.s., Kovárna VIVA, a.s. a Pipelife Czech s.r.o., které s sebou přivezly soutěžní týmy ze spolupracujících středních a základních škol. Slavnostního zahájení se účastnila Renata Brázdilová – ředitelka KHK ZK, Zuzana Fišerová - členka Rady ZK pro oblast kultury a školství, Hana Večerková – starostka Otrokovic a Barbora Galatík Šopíková z odboru školství a kultury z Městského úřadu v Otrokovicích.

Po 2,5 hodinách byla montáž robotického auta ukončena a nastal čas pro finálové jízdy a hodnocení poroty. V mezičase se soutěžící rozhodně nenudili. Nápaditý a vtipný doprovodný program Střední průmyslové školy všem zkrátil čekání na výsledky soutěže.

Všechny týmy splnily zadání. Rozdíl mezi 1. a 2. týmem byl pouze 1,57 bodů. V rámci slavnostního vyhlášení výsledků ředitel Střední průmyslové školy Libor Basel a hejtman Radim Holiš ocenili nasazení a skvělé výkony soutěžících. 

Pořadí týmů: 
1.   Continental Barum s.r.o., SPŠ Otrokovice, ZŠ Mánesova Otrokovice
2.   Česká Zbrojovka, a.s., SŠ COPT Uherský Brod, ZŠ Pod Vinohrady
3.   Austin Detonator, s.r.o., SPŠ Strojnická Vsetín, ZŠ Huslenky
4.   Fatra, a.s., SOŠ Josefa Sousedíka, 2. ZŠ Napajedla
5.   Aircraft Industries, a.s., SŠ letecká s.r.o., ZŠ Ostrožská Nová Ves
6.   Kovárna VIVA, a.s., SOŠ a Gymnázium Staré město, ZŠ Velký Ořechov
7.   Pipelife Czech s.r.o., Gymnázium Otrokovice, ZŠ TGM Otrokovice

Vítězný tým se automaticky nominuje do celorepublikového kola, které se uskuteční 18. 6. 2024 v Praze.

Všem soutěžním týmům gratulujeme a vítěznému týmu přejeme mnoho štěstí v celorepublikovém kole!

Akce ,,T-PROFI“ je spolufinancována Zlínským krajem.

< ZPĚT
Copyright © 2017 | INSTITUTKHKZK | Design: barbaradesign.cz | Code: horak.cx