AKTUALITY

Vloženo: 10. února 2023
Krajské kolo soutěže Talenty pro firmy T-PROFI, 9. 2. 2023

9. února 2023 se v areálu Experimentária Střední průmyslové školy v Otrokovicích utkalo 5 týmů v soutěži s názvem Talenty pro firmy. Akci pořádala Krajská Hospodářská komora Zlínského kraje a spoluorganizátorem byla Střední průmyslová škola Otrokovice.

Soutěž je zaměřena na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže. Technické obory jsou studovány převážně chlapci. I to chce tato soutěž změnit a přilákat k technickým oborům váhající dívky. Vícegenerační týmy dle zadání sestavovaly funkční zařízení pomocí polytechnické stavebnice vytvořené na míru T-Profi, využívající součástkovou základnu Merkur a jednodeskové počítače Arduino.

Do soutěžního klání se zapojily významné regionální firmy Austin Detonator, s. r. o, Continental Barum, s. r. o., Česká Zbrojovka, a. s., Aircraft Industries, a. s., Fatra, a. s., které s sebou přivezly soutěžní týmy ze spolupracujících středních a základních škol. Slavnostního zahájení se účastnila ředitelka KHK ZK, Renata Brázdilová a Barbora Galatík Šopíková z odboru školství a kultury z Městského úřadu v Otrokovicích.

Po 3 hodinách bylo soutěžní klání ukončeno a nastal čas pro odbornou porotu. V mezičase se soutěžící rozhodně nenudili. Nápaditý a vtipný doprovodný program Střední průmyslové školy všem zkrátil čekání na výsledky soutěže.

Všechny týmy splnily zadání. Vítězný tým dokončil svůj model v soutěžním čase 162 minut. Rozdíl mezi 1. a 2. týmem představoval 4 minuty!  V rámci slavnostního vyhlášení výsledků, ředitel Střední průmyslové školy, Libor Basel a Zuzana Fišerová, Členka Rady ZK pro oblast kultury a školství ocenili nasazení a skvělé výkony soutěžících. 

Pořadí prvních tří týmů
1.   Continental Barum s. r. o., SPŠ Otrokovice, ZŠ Mánesova Otrokovice
2.   Fatra, a.s., SOŠ Josefa Sousedíka, 2. ZŠ Napajedla
3.   Česká Zbrojovka, a. s., SŠ COPT Uherský Brod, ZŠ Pod Vinohrady

Další dva soutěžní týmy: Austin Detonator, s.r.o., SPŠ Strojnická Vsetín, ZŠ Huslenky
                          Aircraft Industries, a.s., SŠ Letecká s.r.o., ZŠ Ostrožská Nová Ves 

Vítězný tým se automaticky nominuje do celorepublikového kola, které se uskuteční 27. 6. 2023 v Praze.

Všem soutěžním týmům gratulujeme a vítěznému týmu přejeme mnoho štěstí v celorepublikovém kole!

Akce ,,T-PROFI“ je spolufinancována Zlínským krajem.

< ZPĚT
Copyright © 2017 | INSTITUTKHKZK | Design: barbaradesign.cz | Code: horak.cx