AKTUALITY

Vloženo: 25. února 2021
Rodičovství jako příležitost pro zaměstnavatele a zaměstnance

Novou příručku pro manažery, personalisty i zaměstnance pečující o malé děti nabízí Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Vznikla díky projektu Narovinu ve Zlínském kraji ve spolupráci se společností TREXIMA, spol. s r.o. 

Vytvoření příručky reaguje na problematiku slaďování rodinného a pracovního života a opětovného návratu rodičů po mateřské či rodičovské dovolené do pracovního prostředí. Dle výzkumu Byznys pro společnost hledá 58 % rodičů nástroje pro slaďování práce a rodiny a pouze 46 % žen-matek uvádí, že se jim daří dobře skloubit kariéru a rodičovství.

Příručka je připravena tak, aby byl její obsah využitelný jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. „Zaměstnavatelům může sloužit jako inspirace při nastavování interní politiky spolupráce se zaměstnanci – rodiči. Jsou zde představeny příklady prorodinných opatření regionálních firem nebo obsáhlý výčet možností firemních benefitů, orientovaných na rodiče pečující o malé děti. Zaměstnanci zase mohou využít právní tipy, týkající se vybraných otázek pracovně-právních vztahů,“ říká Marcel Navrátil, vedoucí týmu, který příručku v rámci projektu připravoval.

Příručku Rodičovství jako příležitost pro zaměstnavatele i zaměstnance obdrží zájemci zdarma v   kanceláři Krajské hospodářské komory Zlínského kraje ve Zlíně. Je rovněž možné stáhnout si dokument v elektronické podobě na odkaze prirucka-Rodičovství_web.pdf (khkzk.cz).

< ZPĚT
Copyright © 2017 | INSTITUTKHKZK | Design: barbaradesign.cz | Code: horak.cx